Δανειστική Βιβλιοθήκη

Η Δανειστική Βιβλιοθήκη του Σχολείου μας διαθέτει περισσότερους από 1400 τίτλους βιβλίων που καλύπτουν πλήθος θεματικών πεδίων και είναι ενταγμένη στο Δίκτυο Σχολικών Βιβλιοθηκών του ΥΠΑΙΘ. Μπορεί να αξιοποιηθεί ως αναγνωστήριο για 25 και πλέον μαθητές και μαθήτριες και στον χώρο μπορούν να υλοποιηθούν εκδηλώσεις ή προγράμματα φιλαναγνωσίας.

Η διαχείριση της σχολικής μας βιβλιοθήκης γίνεται με το πρόγραμμα “Βιβλιοδανός”.

Υπεύθυνη της Δανειστικής βιβλιοθήκης μας είναι η εκπαιδευτικός Κατερίνα Πολίτου

Μπορείτε να δείτε τους τίτλους των βιβλίων και τη διαθεσιμότητά τους παρακάτω.

Το πρόγραμμα λειτουργίας της Σχολικής Βιβλιοθήκης έχει ως εξής:

Μπορείτε να δανειστείτε έως 2 βιβλία μαζί για 14 ημέρες!

Η σχολική Βιβλιοθήκη μας περιλαμβάνει επιπλέον και 400 τίτλους βιβλίων και περιοδικών (κόμικς παλαιότερης εποχής, Κλασσικά Εικονογραφημένα, λογοτεχνικά έργα, παραμύθια, περιοδικά κτλ) σε ηλεκτρονική μορφή.

Η ανάγνωσή τους μπορεί να πραγματοποιηθεί online ή στο χώρο της βιβλιοθήκης, στις ώρες λειτουργίας της. Επίσης, κατά την επίσκεψη μαθητών στο πλαίσιο προγραμμάτων φιλαναγνωσίας.

Μέρος του υλικού μπορείτε να το αναπαράγετε και στον υπολογιστή σας επιλέγοντας τον σχετικό υπερσύνδεσμο!

e-Books

Η σχολική Βιβλιοθήκη μας περιλαμβάνει 100 τίτλους βιβλίων και περιοδικών (κόμικς παλαιότερης εποχής, Κλασσικά Εικονογραφημένα, λογοτεχνικά έργα, παραμύθια κτλ) σε ηλεκτρονική μορφή, "e-Books".

Η ανάγνωσή τους μπορεί να πραγματοποιηθεί στο χώρο της βιβλιοθήκης, στις ώρες λειτουργίας της ή κατά την επίσκεψη μαθητών/τριών στο πλαίσιο προγραμμάτων φιλαναγνωσίας.

ΤΕΥΧΟΣ ΤΙΤΛΟΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ
Οι καλύτερες ιστορίες σε άσπρο μαύρο Disney Γίγας
9 Η χρυσή περικεφαλαία Disney – Γέλιο και χαρά
11 Εύθυμες ιστορίες Disney – Γέλιο και χαρά