Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων 2ου Δ.Σ. Αναβύσσου – Γενική Συνέλευση και εκλογές για νέο Διοικητικό Συμβούλιο

Αγαπητοί Γονείς,

Μέσω της παρούσης επιστολής  σας καλούμε όλους το Σάββατο  25   Μαΐου 2024  και ώρα 11.00 στην αίθουσα εκδηλώσεων του  Σχολείου μας, προκειμένου να διεξάγουμε ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΚΑΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΝΕΟΥ ΔΣ του Συλλόγου μας, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Εκλογή μελών τριμελούς Εφορευτικής Επιτροπής για την διεξαγωγή των αρχαιρεσιών.
  2. Διοικητικός και οικονομικός απολογισμός του Διοικητικού Συμβουλίου.
  3. Έγκριση των οικονομικών και διοικητικών πεπραγμένων του Διοικητικού Συμβουλίου από την τριμελή ελεγκτική επιτροπή
  4. Εκλογή νέων οργάνων διοίκησης του Συλλόγου και της ελεγκτικής επιτροπής αυτού καθώς και εκλογή αντιπροσώπων για την Ένωση Γονέων
  5. Εγγραφές νέων μελών. Μητρώο μελών.

ΥΠΟΒΟΛΗ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΩΝ

Η αίτηση υποψηφιότητας είναι διαθέσιμη μέσω της ομάδας viber της τάξης καθώς και στην ιστοσελίδα του σχολείου (Ανάκτηση αίτησης).

Η αίτηση υποψηφιότητας μπορεί είτε να σταλεί με e-mail στο mail του Συλλόγου sgk2dimanavissou@gmail.com,  είτε να παραδοθεί σε κάποιο από τα μέλη του Δ.Σ.

Οι υποβολές  θα γίνονται δεκτές έως και την Παρασκευή 17 Μαϊου 2024 το  μεσημέρι.

Σημειώνεται ότι τα μέλη της Εφορευτικής Επιτροπής δεν μπορούν να είναι υποψήφιοι για τα όργανα του Συλλόγου.

Είναι επιτακτική η ανάγκη παρουσίας όλων προκειμένου να συγκληθεί η Γενική μας Συνέλευση με απαρτία!

Εάν δεν επιτευχθεί απαρτία, η Γενική Συνέλευση θα επαναληφθεί με νεότερη ανακοίνωση-πρόσκληση.

Για το Δ.Σ.

Πάνος Βελισσάριος      Αγγελική Αντωνίου       Άννα-Μαρία Κεφαλά